دانش، بنیانِ یوآیدی

۱۳ مهر ۱۳۹۸

راهکار احراز هویت دیجیتال یوآیدی دانش بنیان شد

پلتفرم احراز هویت دیجیتال یوآیدی با بهره گیری از فناوری های نوین و سطح بالا، و همچنین به پشتوانه نیروهای جوان و در عین حال مجرب و خلاق خود موفق به اخذ مجوز دانش بنیان شده است. استارتاپ یوآیدی پس از بررسی کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا، به عنوان شرکت دانش‌بنیان معرفی شد.

اهمیت بهره مندی از اقتصاد دانش بنیان و توسعه محصولات نوآورانه و استفاده از امتیازات تخصیص‌یافته دولت به شرکت‌های دانش‌بنیان از اهداف پلتفرم احراز هویت دیجیتال یوآیدی بابت اخذ این مجوز بود. شایان ذکر است اخذ مجوز دانش بنیان از طریق ارزیابی‌های صورت گرفته توسط کارگروه ارزیابی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری صورت می‌پذیرد.

یوآیدی با ورود به حوزه Reg-Tech اولین پلتفرم احراز هویت دیجیتال کشور است که بستر مناسبی را برای کسب و کارها و کاربران فراهم آورده است تا بتوانند فرآیند احراز هویت را آنلاین انجام دهند. پلتفرم احراز هویت دیجیتال یوآیدی با ارائه خدمات eKYC می تواند در عین بالا نگه داشتن تجربه کاربری، اجرای الزامات قانونی را برای کسب و کارها تسهیل کند.

استارتاپ یوآیدی با تشکیل دپارتمان هوش مصنوعی با مدیریت دکتر محمد اکبری، عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر و دانش آموخته دانشگاه UCL لندن و NYU آمریکا، توانسته است که فرآیند احراز هویت را به صورت بلادرنگ Real Tiem انجام دهد.

تکنولوژی های استفاده شده در یوآیدی تشخیص زنده بودن تصویر Liveness Detection، پردازش تصویر Image Processing و OCR است که هم اکنون به عنوان اولین پلتفرم احراز هویت دیجیتال کشور مشغول به فعالیت است.

خبرنامه

ما را دنبال کنید

   

مطالب مرتبط

موارد استفاده از فناوری تشخیص چهره بیومتریک در بانک‌های جنوب شرق آسیا

موارد استفاده از فناوری تشخیص چهره بیومتریک در بانک‌های جنوب شرق آسیا

از آنجایی که موسسات مالی به دنبال افزایش تعداد کاربران خود همزمان به جلوگیری از کلاهبرداری اینترنتی و جعل هویت نیز توجه می‌کنند، شرکت‌های هوش مصنوعی بسیاری در ناحیه جنوب شرق آسیا، در زمینه فناوری‌های نوین احراز هویت دیجیتال و...

از آغاز تا پایان هویت امن دیجیتال – بخش سوم : استمرار احراز هویت و پایداری اعتماد در فضای مجازی

از آغاز تا پایان هویت امن دیجیتال – بخش سوم : استمرار احراز هویت و پایداری اعتماد در فضای مجازی

یک سیستم امنیتی، همیشه به اندازه‌ی ضعیف‌ترین قفلش قدرت دارد. حتی پس از احراز هویت کامل کاربر در اولین مرتبه، هویت آن باید در همه تراکنش‌های بعدی نیز به همان صورت مورد تایید قرار بگیرد. با استمرار احراز هویت دیجیتال، هنگامی که فردی یک حساب بانکی افتتاح کند، دیگر لازم...

از آغاز تا پایان هویت امن دیجیتال – بخش دوم : ایجاد زنجیره اعتماد در فضای مجازی

از آغاز تا پایان هویت امن دیجیتال – بخش دوم : ایجاد زنجیره اعتماد در فضای مجازی

ما به طور طبیعی هویت را از طریق حضور انسان‌ها درک می‌کنیم، اما در فضای دیجیتال امروز باید با انواع دیگر هویت سازگار شویم. در حال حاضر، روش‌های احراز هویت دیجیتال ارائه شده، تضمین نمی‌کنند که یک شخص کاملاً در فضای مجازی احراز هویت شود و در واقع تنها نام کاربری و رمز...

Share This