مزیت هویت دیجیتال در اقتصاد مشارکتی

هویت دیجیتال و سودآوری بیشتر برای کسب و کار ها در اقتصاد مشارکتی

در اولین گام تعریف اقتصاد مشارکتی عبارت است از:

فراهم آوردن بستری در فضای آنلاین برای افرادی که وسایل و دارایی خود را در آن به اشتراک میگذارند و در ازای آن پول دریافت میکنند.

خوشبختانه در ایران نیز روند رو به رشدی در حوزه اقتصاد مشارکتی شاهد هستیم اما همچنان کسب و کار ها برای دستیابی به مشتریان بالقوه خود که چندان اهل ریسک نیستند با مشکل مواجه اند. چرا که همچنان در دنیای پیشرفته امروز که فضای مجازی و اینترنت جز لاینفک زندگی روزمره ی ما شده اند، هنوز افرادی هستند که فعالیت در فضای مجازی را ناامن می دانند.

شاید این مطلب برایتان جالب باشد: احراز هویت مسئله اصلی کسب و کار های اقتصاد مشارکتی

به عنوان مثال پلتفرم دیوار که به بهترین نحو توانسته تا خریدار و فروشنده را بدون واسطه و مستقیما به هم وصل کند یکی از کسب و کار های اقتصاد مشارکتی محسوب می شود. اما همانطور که در وبسایت دیوار نیز به آن اشاره شده این است که:

… دقت فرمایید که در خرید و فروشِ شما دیوار هیچ دخالتی ندارد و کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.

یا اگر مورد تاکسی های آنلاین مثل تپسی و اسنپ و یا پلتفرم های اشتراک گذاری خودرو شخصی و هم مسیری را در نظر بگیرید شاید عدم اطمینان از هویت راننده و یا هم مسیران مهمترین علل عدم اقبال این پلتفرم ها در کشور باشد.

لذا طبیعی است که همچنان افرادی وجود داشته باشند که از ترس کلاهبرداران فعالیتی در فضای مجازی نداشته باشند. برای جلب اعتماد این بخش از بازار چه کاری باید انجام داد؟ یا در واقع می توان سوال را اینگونه مطرح کرد: دیوار یا سایر پلتفرم هایی ازین دست برای جلوگیری از خدشه دار شدن محبوبیت خود چه راه حلی دارند؟

اعتمادسازی به وسیله احراز هویت دیجیتال

اعتمادسازی به وسیله احراز هویت دیجیتال

اعتماد یکی از فاکتورهای مهم برای موفقیت هر کسب و کاری است. عدم اعتماد مشتریان به یک کسب و کار هیچوقت منجر به خرید محصول یا خدمات آن کسب و کار نخواهد شد. متقابلا کسب و کار ها نیز نیاز دارند که در چارچوبی شفاف بتوانند به مشتریان خود اعتماد کنند. چراکه در صورت وجود چارچوبی برای شناسایی دقیق هویت مشتری کسب و کارها می توانند از سوءاستفاده های احتمالی و در نتیجه ضرر در کسب و کار خود جلوگیری به عمل آورند. پیش نیاز چنین سناریویی نیز شناسایی هویت واقعی افراد و مکانیزمی برای اطمینان حاصل کردن از این است که کاربران دقیقا همان کسانی هستند که ادعا میکنند.

بنابراین اعتماد طرفین بین کسب و کار ها و مشتریان نه تنها به تسهیل خدمات به مشتریان کمک خواهد کرد، بلکه با بالا رفتن تجربه کاربری ، کسب و کار ها میتوانند فروش خود را بیشتر کنند. پایه ریزی این اعتماد بین کسب و کار ها و مشتریان یکی از دارایی های ارزشمند هر کسب و کار ی است که به سختی بدست می آید.

شاید این مطلب برایتان جالب باشد: با تحولاتی که یوآیدی در دنیای دیجیتال امروز ایجاد می کند آشنا شوید

در این زمینه هویت دیجیتال نقش کلیدی ایفا میکند. هویت دیجیتال همانند نقش کارت ملی در دنیای واقعی در فضای مجازی به کسب و کارها کمک می کند که مشکلات و دغدغه های امنیتی مشتریان خود را مرتفع کنند. در نتیجه افراد و کسب و کار ها از طریق ایجاد هویت دیجیتال برای خود می توانند مشکلاتی از این دست را مرتفع کرده و امنیت را در این نوع از کسب و کارها تضمین کنند. یوآیدی به عنوان اولین پلتفرم احراز هویت دیجیتال در کشور در صدد است که با فراهم آوردن بستری مناسب و امن، هویت ادعایی افراد را بررسی و مشکلات مربوط به کسب و کارهای مشارکتی در کشور را برای همیشه برطرف کند.

محمد عرب
دانش آموخته صنایع و MBA دانشگاه تهران. علاقه مند به مارکتینگ به خصوص دیجیتال مارکتینگ. من در یوآیدی سعی دارم تا با تولید محتوا بروز بتوانم گامی مفید برای کاربران فضای آنلاین و کسب و کار ها بردارم.
Posts created 25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top