آخرین باری که به یک بانک رفتید، چه زمانی بود؟ ۴۰ در صد از مردم آمریکا طی شش ماه گذشته قدم به هیچ بانکی نگذاشته‌اند و این نشان می‌دهد که روش سنتی بانکداری به‌مرور جایگاه خود را در میان مردم از دست می‌دهد. طبق تحقیق صورت گرفته توسط سازمان Javelin strategy and Research با عنوان بانکداری در طول نسل‌ها، با وجود اینکه به نظر می‌رسد تمامی نسل‌ها خود را با روش بانکداری مجازی تطبیق داده‌اند، نسل جدید در این زمینه از بقیه گروه‌ها پیشی گرفته‌اند (۴۷% از نسل جدید در مقابل ۲۳% از متولدین بعد از جنگ جهانی دوم)؛ نسل جدید علیرغم علاقه به استفاده از بانکداری مجازی، بیشتر از دیگر نسل‌ها مایل به ترک این سیستم هستند. طبق تحقیقات انجام شده با عنوان مطالعه جهانی بر روی نسل جدید ، حدود ۸۰% از شرکت‌کنندگان در این مطالعه، برای استفاده از بانکداری مجازی از روی گوشی‌های همراه اقدام کرده‌اند اما ۹۳.۵% از آن‌ها حداقل یک تراکنش را نیمه‌کاره رها کرده‌اند. مؤسسات مالی فرصت بسیاری خوبی برای اجرای فرایند احراز هویت کاربران جدید خود از طریق افتتاح حساب با گوشی همراه را در اختیاردارند، اما باید به خاطر داشته باشند که این نسل هیچ علاقه‌ای به دنبال کردن یک پروسه طاقت‌فرسا ندارد.

تایید هویت، یک‌قدم مهم در افتتاح حساب محسوب می‌شود، از طرفی بسیاری از مشتریان احتمالی نیز در این مرحله، به علت صرف وقت و انرژی زیاد، از ادامه کار منصرف می‌شوند. از طرف دیگر این مرحله از این‌ جهت نقش حیاتی دارد که به بانک‌ها اجازه می‌دهد مشتریان حقیقی را از کلاهبرداران تشخیص دهند. با افزایش گزینه‌های بررسی کلاهبرداری، سطح اطمینان به ‌درستی هویت ادعاشده اشخاص، بالاتر رفته اما به علت وجود مراحل اضافی، به همان نسبت تعداد افرادی که از افتتاح حساب منصرف می‌شوند نیز افزایش پیدا می‌کند.

خبر خوب این است که طبق گزارش IBM، حدود ۷۵% از جمعیت نسل جدید به روش احراز هویت بیومتریک علاقه دارند. این آمارها نشان می‌دهد که روش‌های احراز هویت سنتی (مانند فرایند احراز هویت کاربران برپایه اطلاعات شخصی و احراز هویت دومرحله‌ای) در حال پیمودن همان راهی هستند که بانکداری سنتی (مراجعه به شعب بانک) پشت سر گذاشته‌اند. نسل جدید با روش جدید احراز هویت کاربران بر پایه تکنولوژی که برای محافظت از حساب و اطلاعات شخصی طراحی‌شده و به‌سادگی از طریق گوشی همراه قابل‌اجراست به‌خوبی کنار می‌آید.

پس چگونه مؤسسات مالی میان مبارزه با کلاهبرداری و اطمینان از تجربه خوشایند مشتریان جدید هنگام افتتاح حساب، تعادل برقرار می‌کنند؟ با استفاده از روش تشخیص هویت و اعتبار سنجی درست و کسب اطمینان از سادگی روند افتتاح حساب آنلاین.

در اینجا به پنج شیوه مؤثر اشاره می‌کنیم که در جذب مشتریان بیشتر به شما کمک می‌کنند، خواه این مشتریان از نسل جدید باشند و یا نسل‌های دیگر:

  1. سرعت عمل را بالا ببرید

طبق تحقیق بانکداری در طول نسل‌ها، دلیل اصلی نسل جدید برای رها کردن بانکداری مجازی، وقت‌گیر بودن روند این کار است. به‌منظور حفظ نسل جدید در طول روند افتتاح حساب، احراز هویت مکرر کاربران از طریق گوشی‌های همراه و تنها در عرض چند دقیقه باید صورت بگیرد.

  1. تجربه کاربری بهتری ارائه کنید

تجربه کاربری را بار دیگر بررسی کنید و حواستان به تعداد صفحات در حال استفاده باشد ( در صورت امکان، این تعداد را کاهش دهید). داده‌ها را یکپارچه‌سازی کنید تا در طول فرایند احراز هویت کاربران ، فرم‌ها سریع‌تر پر شوند و حجم اطلاعاتی که باید به‌وسیله مشتری جدید به‌صورت دستی وارد شود، کاهش یابد. با آراستن صفحات، رنگ، متن و دکمه‌ها در طول روند افتتاح حساب، یک سِیر روند اختصاصی تدارک ببینید که نمایانگر برند شما باشد. با افزودن ویژگی‌های دسترسی آسان مانند صدای گوینده و سایز نوشتار بزرگ‌تر، این روند را با تمامی نیازهای کاربران مختلف سازگار کنید.

  1. دستورالعمل شفاف ارائه کنید

همان‌طور که تعداد صفحاتی که برای افتتاح حساب پیش روی کاربران قرار می‌گیرد، اهمیت دارد باید حتماً به زبان و نحوه ارائه اطلاعات در هر صفحه نیز توجه کنید. اطلاعات در هر صفحه باید به زبان ساده و توضیحات کافی در اختیار کاربران قرار بگیرد. یک دستورالعمل واضح به زبان ساده تهیه کنید. بعلاوه مهم است که دلیل درخواست عکس از مدارک شناسایی کاربران و سلفی از چهره‌شان را به آن‌ها متذکر شوید و در انتها جایگاه استفاده از آن‌ها را برایشان شرح دهید.

  1. بازخورد سریع داشته باشید

دلیل رد شدن اطلاعات هویتی یا تصویر سلفی را بلافاصله به مشتری جدید اعلام کنید و بازخورد دقیقی شامل کیفیت عکس موردنظر در اختیار کاربر قرار دهید تا شرایط اصلاح موارد متذکر شده در همان نوبت در اختیار کاربر قرار بگیرد تا آن‌ها به‌جای انصراف از ادامه کار، اشتباهات خود را اصلاح کنند.

  1. حمایت همه‌جانبه خود را از کانال‌های گوناگون نشان دهید

شرکت‌ها به دنبال بیشترین پهنای باند ممکن در شبکه هستند و روش احراز هویت شما بیشترین کانال ممکن را به کاربران ارائه می‌دهد. به‌طور مثال، در اکثر روش‌های احراز هویت کاربران ، سرویس‌های ارائه دهنده فرایند احراز هویت کاربران ، تنها تصویر گرفته‌شده با دوربین‌های گوشی‌های هوشمند را قبول می‌کنند و کانال‌های دیگری همچون وب کم کامپیوتر موردقبول نیستند. با این کار، آن‌ها گروه عظیمی از مشتریان احتمالی را که استفاده از وب را ترجیح می‌دهند، از دست خواهند داد.

سرویس احراز هویت دیجیتال یوآیدی با استفاده از تکنولوژیهایی مانند تشخیص زنده بودن (Liveness Detection)، تطابق تصویر (Face Matching) و یادگیری عمیق (Deep Learning) فرایند احراز هویت کاربران خود را با دقت بسیار بالا و به صورت دیجیتال در کمترین زمان انجام می دهد ک باعث رضایت بالای کاربران این سرویس شده است.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)