در سال ۲۰۲۰، انطباق‌پذیری را آموختیم. شرکت‌ها برنامه‌های تحول دیجیتالی چند ساله را در چند هفته فشرده و خلاصه کردند.
شرکت‌هایی که «دور کاری نمی‌کردند» ناگهان مجبور به انجام آن شدند و دریافتند که چندان هم بد نیست.
ما سرویس‌های امنیت برنامه خارجی را دریافت کردیم و ارتباط دیجیتالی را به صورت پیش فرض آغاز کردیم. سازگار شدیم. همینطور هم کلاهبرداران. همانطور که دشمنان چشم‌اندازهای جدیدی را برای آسیب‌پذیری‌ها بررسی می‌کردند. در همین راستا FBI شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی در حملات سایبری شد. ما هنوز حتی متوجه پیامدهای این حملات نشده‌ایم. سال ۲۰۲۰ ورای انتظارات بود و در سال‌های آتی نیز باید انتظار همچنین وقایعی را داشته باشم.

 کلاه‌برداران پروتکل‌های دفاعی کنونی را به چالش خواهند کشاند

ابزارهای کلاهبرداران طی پنج سال گذشته تکامل یافته‌اند. نسل دفاعی کنونی نقاط ضعف خود را به نمایش گذاشته است. مهاجمان متوجه شده‌اند که با تقلید از قربانیان خود، حتی از محیط خانه آن‌ها، می‌توانند موانعی مانند روش‌های احراز هویت سنتی و محدود‌کنده‌های مبتنی بر ریسک را پشت سر بگذارند.
ابزارهایی که از این نوع آسیب‌پذیری‌ها سوءاستفاده می‌کنند هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارند. اما وقتی پیشرفته‌تر شوند، شرکت‌ها را مجبور به ارزیابی مجدد دفاعیات خود خواهند کرد.

چاپگرهای سه بعدی، امنیت برنامه در روش‌های احراز هویت سنتی را به چالش می‌کشند

چاپگرهای سه بعدی دیگر دستگاه‌هایی منحصر به افراد خاص به قیمت هزاران دلار نیستند، امروزه آن‌ها با قیمتی کمتر از وسیله‌ بازی به فروش می‌رسند. اثر انگشت‌های چاپ شده‌ که بتوانند از احراز هویت بیومتریک عبور کنند، دیگر یک ویژگی و مشخصه‌ی تخیلی نمی‌باشند. در همه جا می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. همچنین نیازی به اسکن با کیفیت بالا از قربانی نیز ندارند. احراز هویت با اثر انگشت به شبیه‌سازی خلاصه می‌شود. ممکن است یک «شاه کلید» قابل چاپ بیشتر شبیه یک جا کلیدی از قطعات قابل ترکیب باشد تا یک کپی از اثر انگشت یک شخص.

زمان پروتکل‌های امنیتی متصل فرا رسیده است

مسیریابی یک بسته در اینترنت فقط برای بازگرداندن آن، اتلاف منابع است.
اینترنت و بودجه، هر دو محدود هستند. فرآورده‌های متحرکی مانند حفاظت از سرور و اعتبارسنجی داده‌ها راه‌حل آشکاری می‌طلبد که زمان آن فرا رسیده است. میلیون‌ها دستگاه جدیدی که در سطح جهان به اینترنت وصل می‌شوند این بهینه‌سازی‌ها را ضروری می‌کنند.

احراز هویت دیجیتال امنیت برنامه را تغییر می‌دهد

احراز هویت به کمک نیروی انسانی بسیار آسیب‌پذیر است. این آسیب‌پذیری از دقت پایین و سرعت عمل پایین و عدم مقیاس‌پذیری اپراتور انسانی است. بنابراین اپراتور انسانی نمیتواند امنیت برنامه را تامین نماید. زیرا پر واضح است که اپراتور فقط یک اپراتور است. دقت هوش مصنوعی و سرغت عمل الگوریتمهای آن بسیار بالاتر از اپراتور انسانی می باشد. با دیجیتالیزه کردن احراز هویت جلوی رخنه هکرها و کلاهبرداران تا حد بالایی گرفته می شود.

حملات سایبری در اواخر سال ۲۰۲۱ بیشتر خواهد شد

چشم انداز شرکت‌ها در سال ۲۰۲۰ به طور اساسی تغییر کرد. ‌کارمندهای زیادی در عرض چند هفته دورکار شدند و سیستم‌ها برای حمایت از آن‌ها متحول شدند. مشکل، کار از راه دور نیست بلکه مشکل این است که رویه‌ها تغییر کردند. تغییرات اساسی به یکباره در داده‌ها و ترافیک شبکه شکل گرفتند. درست مثل وقتی که کسی در تاریکی در چشمان شما نور می‌اندازد. کمی زمان می‌برد تا به آن عادت کنید و دوباره بتوانید به وضوح ببینید. وقتی شرکت‌ها به شکاف‌های جدید پی ببرند، در یک بازه زمانی کوتاه شاهد موجی از خبرها خواهیم بود.

ما  همچنان با چالش‌های کرونا در سال ۲۰۲۱ روبرو خواهیم بود، اما تصور آینده‌ای که همه چیز دوباره عادی به نظر برسد دور از ذهن نیست. اگرچه نحوه‌ کار ما، برای همیشه تغییر کرده است. ما هنوز در مراحل ابتدایی وضعیت نرمال جدید قرار داریم و بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که انتظار غیر منتظره‌ها را داشته باشیم.

مسئله اصلی امنیت اطلاعات شرکت‌ها، موسسات و سازمانها احراز هویت کاربران و لایه شناسایی آنها می‌باشد. اگر دقت این فرایند احراز هویت این کسب و کارها بتواند جلوی نفوذ کلاهبرداران و هکرها را بگیرد، دنیای مجازی امنی خواهیم داشت. اما متاسفانه معمولا مردم آگاهی کامل و به روز از روش‌های امنیت اطلاعات خود ندارند و همین امر آنان را قربانی کلاهبرداری می‌کند.

یوآیدی راه حل مشکلات پیش رو

سرویس احراز هویت غیرحضوری یوآیدی با سابقه‌ای درخشان در احراز هویت کاربران سجام برای دریافت کد بورسی، با روش‌های به روز و با الگوریتم‌های هوش مصنوعی، امنیت کسب و کارها و کاربران را تامین می‌کند. همچنین اخیرا فرانید احراز هویت کاربران برای ثبت نام در سامانه ثنا نیز با مشارکت یوآیدی و قوه قضاییه رونمایی شده است. این نمونه همکاری‌ها و اعتمادها، جز با عملکرد درست و ایمن به وجود نخواهد آمد.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه