عناوین پست:

فرایند احراز هویت کاربران ، از مراحل حائز اهمیتی برخوردار است. در این مقاله، نحوه انطباق با این فرایند توضیح داده خواهد شد. دنیای تجارت دیجیتال، دنیایی پرهیاهو و انتزاعی بوده، که در آن بسته به معیار شما و نوع محصول، نرخ تبدیل از معانی و مفاهیم متفاوتی برخوردار خواهد بود. اگر به عنوان یک شرکت ارائه دهنده خدمات نرم‌افزاری (SaaS) فعالیت می‌کنید، می‌توانید از نرخ تبدیل برای ارزیابی ثبت‌نام در وب‌سایت خود استفاده کنید. اگر خدمات شما از یک دوره آزمایشی رایگان برخوردار باشد، قادر خواهید بود که نرخ تبدیل را از دوره آزمایشی به حالت پرداخت شده پیگیری نمائید. در نهایت آنچه مهم است، آگاهی از نحوه جذب حداکثری مشتری و طراحی و تدوین فناوری نوین، برای تسهیل فرایند خرید ازجانب کاربران خواهد بود. به عنوان یک قاعده کلی می‌توان گفت که هرچه مراحل فروش کوتاه‌تر باشد، نرخ تبدیل بهتر خواهد بود. در برخی صنایع، محیط‌های نظارتی به مراحل دیگری چون قوانین انطباق با KYC و یا بخشنامه PSD2 اتحادیه اروپا وابسته هستند که می‌تواند به نرخ تبدیل شما ضربه وارد کند.

آیا به دنبال خدماتی مناسب برای بهینه‌سازی روند احراز هویت کاربران خود هستید؟

اگر شما در حوزه فناوری مالی و یا خدمات بلاکچین فعالیت می‌کنید، ضروری است که پس از احراز هویت کاربران جدید خود، نکات ذیل را مد توجه قرار دهید:

۱)فرایند احراز هویت، نقشی حائز اهمیت در نرخ تبدیل شما خواهد داشت.

۲)مجموعه عوامل و مولفه‌های تاثیرگذار روی نرخ تبدیل احرازهویت

۳)نحوه تنظیم و تدوین فرایند احراز هویت، حین افزایش حداکثری نرخ تبدیل.

آنچه داده‌ها و اطلاعات ما در راستای نرخ تبدیل راستی‌آزمایی بیان می‌کنند

به جهت انطباق با مجموعه قوانین KYC و حصول اطمینان از هویت واقعی کاربران خود، در فرایند احرازهویت، یک مرحله به قیف تبدیل شما اضافه خواهد شد. طیف گسترده‌ای ازمجموعه عوامل و مولفه‌های تاثیرگذار روی نرخ تبدیل احراز هویت کاربران وجود داشته، که از این میان در رابطه با مواردی که از نحوه نظارت و مدیریت سخت‌تری برخوردارند، این فرایند با یکی از چالش‌برانگیز‌ترین شرایط برای رسیدگی به آنها خواهد بود. این روند، در رابطه با صنایع مختلف به تفکیک انجام شده و این در حالی است که در رابطه با صنایع نوین، به دلیل فقدان داده‌ها و اطلاعات کافی، نتیجه حاصل چندان مطلوب نخواهد بود.

صنایع مختلف، با مشکلات و موانع مختلفی مواجه‌ هستند. کاربران بازار مبادلات ارزهای دیجیتال و بلاکچین، تمایل به نرخ تبدیل کمتری دارند. بخشی از این موضوع، به دلیل طیف گسترده‌ای از بازارهایی است که در آنها فعالیت می‌کنند. محصولات و مبادلات ارزی دیجیتال، راه‌کارهای مالی را در بازارهایی با خدمات بانکی دیجیتال محدود و ضریب نفوذ اینترنت پائین ارائه داده، که فرصت و چالشی بزرگ را به همراه خواهد داشت. کاربرانی که از آگاهی و آشنایی کمتری در رابطه با محصولات و خدمات آنلاین برخوردارند، در مقایسه با کاربرانی که مدام در حال استفاده از خدمات آنلاین هستند، به پشتیبانی بیشتری نیاز داشته و احتمالا همین عدم حمایت کافی، از جمله عواملی است که سبب برخورداری این قبیل صنایع از نرخ تبدیل احراز هویت کمتر در مقایسه با بازارهایی با اقتصاد دیجیتال توسعه یافته‌تر شده است.

End to end  vs internet

مقایسه میزان استفاده از خدمات آنلاین در نمونه کشورهای مختلف

علاوه بر میزان آشنایی کاربران با رابط‌های وب و یا تلفن همراه هوشمند، مولفه‌های دیگری نیز وجود دارند که برخی از آنها باید به هنگام انتخاب نوع ارائه دهنده خدمات احرازهویت، مد نظر قرار گیرند.

راهنمایی مختصر و ساده کاربران، به هنگام اجرای فرایند احراز هویت

طراحی و تدوین یک رابط کاربری ساده و آموزنده، کمی زمان‌بر خواهد بود. بازخورد کاربران تاثیر بسزایی در نرخ تبدیل داشته و داده‌ها و اطلاعات لازم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

Selfie-notif

نقشه راه مشتری، متشکل از مراحل متعددی خواهد بود

هر چه تعداد ورودی‌ها و قیف تبدیل شما بیشتر باشد، فرصت بیشتری برای فروش و جلب مشتری وجود خواهد داشت. در اینجا پرسشی مطرح می‌شود و آن اینکه، چه مراحلی را به ویژه به هنگام وارد عمل شدن قوانین انطباق باید کنار گذاشت؟ یوآیدی با پرداختن به ارزیابی‌هایی در این راستا، به حل این مشکل می‌پردازد.

فقدان داده‌ها و اطلاعات پشتیبانی، قبل و پس از فرایند احراز هویت

این فرایند، مستلزم سطح بالایی از اعتماد و اطمینان متقابل از سوی کاربران شما خواهد بود. کاربرانی که فاقد تصور و ذهنیتی مشخص از آنچه در ادامه مسیر فرایند احراز هویت در رابطه با نیازمندی‌ها و انتظاراتشان هستند، از نرخ تبدیل پایینی برخوردارند. نمی‌توان گفت که لزوما ضمانتی در رابطه با حفظ امنیت داده‌ها واطلاعات شما بواسطه ارائه دهنده خدمات احراز هویت ناشناخته‌ وجود خواهد داشت.

چگونه می‌توان روند احراز هویت را به شیوه‌ای برخوردار از نرخ تبدیل، تدوین کنیم؟

در اینجا، به برخی نکات کاربردی و حائز اهمیت در راستای به حداقل رساندن موانع موجود، حین احرازهویت خواهیم پرداخت.

آیا در آغاز فرایند، احتمال کاهش نرخ تبدیل وجود خواهد داشت؟

هیچ فرایندی از ابتدا کامل نیست. انتظار نوعی کاهش را به هنگام آغاز فرایند احرازهویت داشته، اما به آن توجه نکنید. همگام با فرایند نظارت و مدیریت بر نحوه عملکرد، قادر خواهید بود که به کمک یک ارائه دهنده خدمات احرازهویت مطلوب و به صورت مشارکتی، در آماده‌سازی کاربران برای ورود به چنین فرایندی، تاثیری مثبت ایجاد نمایید.

داده‌ها و اطلاعات ضروری را قبل از آغاز فرایند احراز هویت در اختیار کاربران خود قرار دهید

ارائه داده‌ها و اطلاعات ضروری، از طرق مختلف نظیر ارائه یک توضیح و یا مقدمه‌ای کوتاه و یا ارائه یک فیلم آموزشی پیش از آغاز فرایند به کاربران خود، احتمال استقبال آنها از سایت شما را افزایش خواهد داد.

طرح سوالاتی متداول پیش از آغاز و ورود به فرایند احراز هویت، داده‌ها و جزییات زیادی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. اگر با حجم کمی از بازخورد برای ادامه مسیر مواجه‌اید، جای هیچ‌گونه نگرانی نخواهد بود، چراکه ما ۱۰ نکته اساسی برای موفقیت در چنین فرایندی را به عنوان منابع اصلی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

در طول فرایند احراز هویت، کاربران را از بازخوردهای خود آگاه سازید

یکی از مسائلی که کاربران به هنگام احراز هویت با آن مواجه خواهند بود، فقدان اطلاع کافی از مجموعه مدارکی است که باید از آنها تصویر گرفته شود و این در حالی است که احتمالا هر یک از آنان ازنظرات و ایده‌های مختلفی در رابطه با مولفه‌های تعیین کننده کیفیت خوب تصویر خواهند داشت. از طرف دیگر، محتمل است که برخی از کاربران حتی از داده‌های مورد نظر سایت در رابطه با کارت شناسایی خود به جهت ارائه، آگاهی لازم را نداشته باشند. ارائه بازخورد فوری بهترین راه‌کار برای ممانعت از چنین اتفاقی خواهد بود. از این رو، اقدام به طراحی و تدوین سامانه ثبت و ضبط تصاویر نموده و از این طریق پیام‌های مبادله شده میان طرفین روی صفحه برای کاربران نشان داده شده و به این ترتیب، این فرصت را برای آنان ایجاد خواهد کرد که در جهت رفع هرگونه نقصان موجود نظیر تاری عکس و یا بخشی ناموجود از اطلاعات کاربری خواسته شده، اقدام نموده و به این ترتیب روند احراز هویت کاربران تنها در یک مرحله و در کوتاه‌ترین زمان ممکنه انجام خواهد شد که در این بخش عملا شاهد چنین روندی خواهید بود.

تکمیل فرایند احراز هویت را به آنان یاداور شوید

از جمله ایده‌های جالب توجه Mintos، طراحی سامانه‌ای برای یاداوری به کاربران جهت انجام و تکمیل فرایند احراز هویت در مواقع ضرورت، در یک بازه زمانی دیگر است. تصور کنید کاربری در اتوبوس در حال بازگشت از محل کار به خانه و یا حین صرف شام در یک ملاقات دونفره نه چندان مطلوب  وارد سامانه می‌شود. در هر دو حالت، کاربر مربوطه احتمالا از آمادگی لازم در لحظه برای ورود به فرایند احراز هویت و تکمیل آن برخوردار نبوده  و این در حالی است که سامانه مذکور، در بازه زمانی دیگری مقوله انجام و تکمیل این فرایند را به کاربر یادآور خواهد شد.

popup

این دقیقا همان جایی است که یک یاداوری ساده می‌تواند هم برای کاربران علاقه‌مند و راغب و هم برای نرخ تبدیل ما سود‌مند باشد. روشی دیگر برای یادآوری به کاربران، اعمال و ارسال هشدار و یا ایمیل خواهد بود.

پس از تائید و اتمام فرایند احراز هویت، همچنان کاربران خود را در جریان ادامه مسیر قرار دهید

بسته به  نوع تصمیم اتخاذ شده، پس از اتمام فرایند، هویت کاربر یا احراز و تائید، یا رد و یا مستلزم ارسال و بررسی مجدد خواهد بود. اساسا با طولانی‌تر شدن فرایند و تقاضای ارسال مجدد اطلاعات خواسته شده از کاربر برای بررسی و ارزیابی مجدد، میزان تمایل کاربران برای آغاز مجدد و ادامه مسیر کاهش خواهد یافت. به همین دلیل، ارائه آموزه‌ها و نکات مقدماتی برای شفاف‌سازی و آگاهی بیشتر کاربران، امری ضروری و حائز اهمیت خواهد بود. در صورت عدم موفقیت کاربر برای تایید و احراز هویت، دلایل چنین نتیجه‌ای را برای او تشریح کنید. شرکت یوآیدی، فهرستی از مجموعه دلایل عدم تایید و احرازهویت کاربر و ارسال مجدد اطلاعات خواسته شده را ارائه داده است.

در هر لحظه و هر جا اعتمادسازی کنید

روش‌های متعددی برای اعتماد‌سازی متقابل در طول فرایند احرازهویت وجود دارد که فراتر از صرفا اطلاع‌رسانی به کاربران، ضمانتی برای حراست از امنیت داده‌ها و اطلاعات شخصی کاربران خواهد بود. از جمله این شیوه‌ها، می‌توان به مولفه GDPR و یا نوعی راهنمایی تصویری ازجانب یکی از کارمندان شما جهت توضیح  و تشریح یکایک مراحل اشاره کرد. ازجمله شیوه‌های به مراتب ظریف‌تر برای اعتمادسازی، حفظ نام تجاری سایت خود به صورت بصری و تا حد امکان در یکایک مراحل فرایند خواهد بود. کاربران، مایل نیستند که احساس کنند به شکلی غیر‌ارادی در حال هدایت شدن در جهت اهداف سایت هستند، چراکه چنین احساسی قطعا سبب شکل‌گیری نوعی دافعه از جانب آنان خواهد شد. از این رو، شرکت‌های برجسته ارائه دهنده خدمات احرازهویت نظیر یوآیدی، به جهت ساده‌سازی این فرایند، برای کاربران سفارشی‌سازی SDK را ارائه می‌دهند.

باید به خاطر داشت که این فرایند، روندی مداوم و پیوسته است

به طور مداوم سوالات متداول، اطلاعات سایت  و منابع پشتیبانی را بر اساس بازخوردهای دریافتی از کاربران، به ‌روزرسانی کنید. تمامی بازخوردها و ایمیل‌های دریافتی از کاربران را ثبت و ضبط کرده و تمامی اطلاعات ارائه شده خود را با نتایج به دست آمده تطبیق دهید. در شرایط جستجو برای دست‌یابی به یک ارائه دهنده خدمات احرازهویت، در رابطه با میزان انطباق آن با نیازمندی‌های خود اطمینان حاصل کنید.

شما نه فقط به یک ارائه دهنده خدمات احراز هویت، بلکه به یک همراه و شریک کاری نیاز خواهید داشت

شرکت یوآیدی، بسیار فراتر از یک منبع ارائه دهنده چنین خدماتی ایفای نقش نموده و با نظارت و مدیریت بر روابط مشتریان بصورت الکترونیکی، در راستای همکاری دو جانبه با تیم شما، بهترین نرخ ممکن را در راستای احراز هویت کاربران ارائه خواهد داد. تیم ما، علاوه بر کمک به بهینه‌سازی نرم‌افزار به جهت سهولت کاربری برای کاربران، به شما امکان خواهد داد تا فرایند احرازهویت دیجیتال را به صورت یکپارچه در طول مسیر پردازش اعمال کنید. با تماس با تیم فروش ما، در راستای نحوه مشارکت با شرکت یوآیدی، اطلاعات بیشتری کسب نمائید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه