با افزایش یافتن تهدیدات کلاهبرداری در سطح جهانی ، سازمان ها می بایست فرآیندهای موثر پیشگیری از تقلب ایمن را اجرا کنند. همزمان نیز به مشتریان خود تضمین دهند که آنها می توانند به سرعت و به طور یکپارچه، پردازش و معامله کنند.

در سال ۲۰۱۹ ، میزان کلاهبرداری هویت در ایالات متحده، حدود ۱۶.۹ میلیارد دلار تخمین زده شد. یک مقاله به وجود ۴۱ نوع مختلف  از کلاهبرداری‌ اشاره کرده است . اگرچه همه‌ی آن کلاهبرداری‌ها در مورد هر سازمان قابل اعمال نیستند ، اما این نشان دهنده تنوع و عمق فعالیت های کلاهبرداری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

خطر جرایم اینترنتی در حال افزایش است .  میزان هزینه سالانه جرایم سایبری برای اقتصاد جهانی به ۶ تریلیون دلار افزایش یافته است. ویروس ها ، باج افزارها ، فیشینگ و بسیاری دیگر از تهدیدات دیجیتالی، نشان ‌دهنده‌ی خطر بزرگ تقلب (کلاهبرداری) است. جرایم سایبری همچنین می تواند باعث نقض مقررات  شود : چه از طریق خود آن عمل یا  از عدم گزارش و یا با تضعیف سیستم های کنترل برای پنهان کردن فعالیت های غیرقانونی.

درک این تهدیدات و فهمیدن چگونگی استفاده کلاهبرداران از فناوری برای ایجاد فرصت های جدید یک ضرورت همیشگی است. وجود سیستم های جامع و قابل اعتماد ضد تقلب برای سازمان ها که بتواند با ایجاد حداقل چالش برای مشتری،  باعث ایجاد  امنیت و حفاظت شود،  بسیار  ضروری است.

پیشگیری از تقلب و کلاهبرداری های آنلاین

همانطور که کتی لیو ، رئیس پیشگیری از تقلب در بولت اظهار داشت: “تقلب یک هدف متحرک است و بهترین راه برای محافظت است. راهی که همراه با تجارت (کسب و کار) شما رشد کند. تقلب دردسر بزرگی است. زیرا کلاهبرداران دائماً در حال بروزرسانی روشهای خود  هستند. بنابراین ، راه حل های پیشگیری از تقلب نیز باید نوآورانه باشد تا  پیشرقته تر از روش‌های کلاهبرداری باشند. “

معامله گران آنلاین، ملزم به رعایت استاندارد امنیتی داده صنعتی کارت پرداخت (PCI) هستند. PCI یک گروه صنعتی برای سازمانهای پرداخت است و هدف آن ایجاد  استانداردهایی برای امنیت داده های پرداخت است.

احراز هویت بیومتریک

احراز هویت مشخص می کند که آیا شخصی که داده ها یا فایل هویت را ارائه می دهد ، دارنده آن هویت است یا خیر. احراز هویت دیجیتال با ویژگی های بیومتریک برای شناسایی منحصر به فرد یک شخص، یک یا چند ویژگی بیولوژیکی متمایز او را ارزیابی می کند. ترکیب تأیید فایل  شناسه (اثبات دارا بودن سند هویت قانونی) با یک سلفی (بررسی هویت به صورت زنده ) دو لایه اضافی را فراهم می کند که به ارائه احراز هویت غیرحضوری برای کانال های آنلاین کمک می کند.

نکاتی برای پیشگیری از تقلب

در حالی که پیشگیری از تقلب و تعیین معیارهای تایید هویت لازم است ، اما اجرای بالاترین سطح بررسی هویت  روی هر مشتری   اغلب ضروری نیست و می تواند منجر به از دست دادن مشتری شود. مشتری ، مورد کاربردی و بسیاری از عوامل دیگر بر روی مشخصات ریسک تأثیر می گذارد و مجموعه‌ی قوانین و گردش کار (workflow) نیز باید متفاوت باشد. گردش کار ممکن است به گونه ای تنظیم شود که مناسب ترین تجربه پردازش امور را براساس خطرات مرتبط با هویت دیجیتالی ارائه دهد.

گردش کارهایی که به حساب های کم خطر اجازه می دهد تا به صورت یکپارچه پردازش شوند. ولی برای  حساب های با ریسک بالاتر، انجام اقدامات قوی تر نیاز دارند. این گونه گردش کارها به ارائه یک رویکرد متعادل مبتنی بر ریسک کمک می کنند.

پروفایل ریسک (یک ارزیابی از تمایل و قدرت افراد مختلف برای ایجاد خطر ) را اعمال کنید . درک  میزان خطر مشتری در هنگام پردازش به شما امکان می دهد که  برای مشتریان کم خطر تر، چالش با مشتری  را  از بین ببرید و چالش‌ها ( و احراز هویت سخت گیرانه‌تر ) را برای مشتریان پرخطر اعمال کنید.

پیشگیری از تقلب به عنوان یک الزام اساسی کسب و کار

اکنون سازمان ها باید به طور مداوم هوشیار باشند. زیرا باید از کسب و کار ، مشتریان و کارمندان خود در برابر کلاهبرداری به بهترین شکل محافظت کنند. با افزایش سرعت تحولات دیجیتالی، نیاز به اقدامات موثر برای  پیشگیری از تقلب نیز در حال افزایش است.

کلاهبرداری، نشان دهنده یک ریسک عملیاتی گسترده است و متأسفانه ، کلاهبرداران دارای بودجه کافی هستند. همچنین آنها سازمان یافته و دارای فن آوری   هستند. همانطور که رالف ایچمندیا ، “هکر اخلاقی” (هکرهایی که اعمال مثبت انجام می دهند)  به موضوع زیر اشاره می کند:

این قانون همیشه سالها از مجرمان عقبتر است. مجرمان  همیشه فراتر از  این فناوری ها هستند. سپس شما وارد آیین نامه‌های نظارتی ، مقررات  و  دولت‌ها، و همه امور مربوط به آنها می شوید. اما واقعیت این است که  این مقررات و آیین نامه‌ها شاید مربوط به  پنج تا ده سال قبل  باشند.

تقلب یک مسئله جهانی است که منجر به  عواقب مالی جدی می شود. این موضوع می تواند افراد و سازمان ها را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین باعث بی اعتمادی به زندگی دیجیتالی ما شود. با افزایش سطح و مهارت  حملات تقلبی ، همه سازمانها ، کارمندان و مصرف کنندگان باید مسئول جلوگیری از تقلب در این  گونه موارد باشند. این مشکل آنقدر بزرگ و جدی است که باید احتمال بدهید  که برای شما هم ممکن است اتفاق بیافتد. اتخاذ روشهای موثر برای  پیشگیری از تقلب در این عصر جدید تجارت ، یک ضرورت است.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه