پیشگیری از کلاهبرداری در پرداخت با رفتارهای متناسب با تراکنش آنلاین

پیشگیری-از-کلاهبرداری-در-پرداخت-با-رفتارهای-متناسب-با-تراکنش-آنلاین

تعداد آسیب‌هایی که ممکن است تجار با آن مواجه شوند دائما در حال افزایش است. بنابراین اطمینان یابید سیستم شما از استانداردهای پرداخت، امنیت و ریسک در کشورهایی که با آنها کار می‌کنید، تبعیت می‌کند. فعالیت‌های مشکوک ممکن است به اعتبار شرکت شما آسیب برساند و هزینه‌ای بیش از اقتصادی به شما تحمیل کند. مطابق «گزارش کلاهبرداری در اروپا- چالش‌های صنعت پرداخت»، کارت‌هایی که کلاهبرداری راحت‌تر با آنها انجام می‌شود تقریبا ۸۰ درصد حجم کل معاملات مجرمانه با کارت را دربر می‌گیرد. همچنین این گزارش عنوان می‌کند مقدار کل این معاملات در سال به ۱.۸ میلیارد یورو می‌رسد. کلاهبرداری در پرداخت ضرر زیادی دارد و بر اعتبار شما و اعتماد مشتری به شما تاثیر می‌گذارد.

آشکارشدن آن، زمان زیادی از شما می‌گیرد و به دانش جامعی نیاز دارد. زیرا فعالیت‌های مشکوک می‌توانند شبیه به هم باشند اما به ندرت همسان هستند. بنابراین آشکارسازی آنها دشوار است. پس به خاطر بسپارید که یک سرویس حفاظت برای تایید هویت غیرحضوری کاربر در برابر کلاهبرداری را در نظر بگیرید یا درگاه پرداختی با ابزارهای پیشرفته مدیریت کلاهبرداری را انتخاب کنید تا مجبور به مراجعه به مراجع قضایی نشوید.

رابطه مستقیم دیجیتالیزه شدن و امنیت بالا

هرقدر سریع‌تر و بیشتر آنلاین شویم، دیجیتال شویم، نوآوری کنیم و اطلاعات را به اشتراک بگذاریم، ریسک‌های بیشتری جهت کلاهبرداری در پرداخت ها ایجاد می‌شود. اگر کسب‌وکارها سرعت خود را با سرعت مجرمان هماهنگ نکنند، اوضاع ترسناک می‌شود. درواقع با توجه به اینکه اکنون بیش از یک سوم معاملات آنلاین به صورت موبایل انجام می‌شود، مشاهده اینکه شرکت‌ها کاری برای حفاظت از اپلیکیشن‌های موبایل خود (یا درواقع API خود) و تایید هویت کاربران انجام نمی‌دهند، ترسناک است.

نیرا جونز سفیر و از اعضای هیئت مشاوران انجمن پرداخت نوظهور: فعالیت‌های کلاهبرداری، برای نفع شخصی و اغلب علیه مصرف کنندگان انجام می‌شوند. این فعالیت‌ها ممکن است به شکل معاملات غیرمجاز، درخواست‌های دروغین برای تامین مجدد سرمایه و غیره انجام شود. این تهدیدی واقعی در برابر امنیت پرداخت است. اما علامت‌های هشدار وجود دارد که می‌توانید برای محدود کردن تعداد فعالیت‌های کلاهبرداری، به آنها توجه کنید.

رفتارهای حرفه ای مناسب برای مقابله با کلاهبرداری در پرداخت ها

رایج‌ترین روش‌ها در نبرد با کلاهبرداری در پرداخت ، تحلیل داده، شناسایی الگو، آشکارسازی حالت غیرعادی، امنیت چندلایه، و سنجش ریسک است. با ما همراه باشید تا بدانیم برای به حداقل رساندن ریسک هک شدن، چه کار می‌توانید بکنید.

نظارت بر سفارشات

پیش از حمل سفارشات، بخصوص در سفارش‌های بین‌المللی، آنها را نظارت کنید. بعلاوه، به سفارش‌هایی که اواخر شب و اوایل صبح ثبت می‌شود به شکل ویژه توجه کنید.

همچنین باید هنگام تحویل، امضا بگیرید تا اطمینان یابید سفارش به محل مورد نظر تحویل داده شده است.

شرح توصیفات به روز از خدمات یا محصول

توصیفات ناقص یا ناهماهنگ، شانس عدم خرید توسط مشتری را افزایش می‌دهد. بنابراین اطمینان یابید که کالاهای روی وبسایت شما، توضیح دقیق و صحیحی دارند.

همچنین باید موارد موجود در صورت‌حساب را چک کنید. موارد صورت حساب باید با نام تجاری شما یکی باشد تا مصرف‌کننده به سادگی، معاملاتی که از طرف حساب بانکی شماست را شناسایی کند. اگر مشتریان نام تجاری شما را شناسایی نکنند، احتمال زیادی دارد که بر سر هزینه‌ها دچار اختلاف شوید.

فرستادن ایمیل تایید

بلافاصله پس از اینکه مشتری‌ها روی وبسایت شما سفارشی گذاشتند، پیام ایمیل بفرستید. همه جزییات معامله را در ایمیل شرح دهید تا مشتری درباره وضعیت معامله خود مطلع باشد.

ارائه جزییات حمل جهت مقابله با کلاهبرداری در پرداخت ها

مشتریان می‌خواهند هزینه‌های حمل و ددلاین آن را پیش از کلیک کردن روی دکمه «پرداخت» بدانند. شرایطی را فراهم کنید تا اطلاعات را دنبال کنند و به خوبی مطلع شوند بسته‌شان کجاست و درباره هر نوع تاخیری بلافاصله به آنها اطلاع دهید.

گاهی وقات حمل سریع می‌تواند مفید باشد. مشتری کم‌تحمل است و بیش از حد منتظر ماندن برای دریافت اقلام سفارشی ممکن است موجب منازعه او درباره حمل‌ونقل شود.

سیاست شفاف برای ارتقای امنیت در مقابل کلاهبرداری در پرداخت

اجازه دهید سیاست بازپرداخت وجه در وبسایت شما برای کاربران قابل رویت باشد. همچنین کاربران باید بتوانند به سادگی این سیاست‌ها را درک کنند. هنگامی که مشتری از محصول سفارش شده راضی نیست، پیشنهاد بازپرداخت وجه را بدهید. اطلاعات دقیقی درباره چگونگی بازگرداندن کالا و چگونگی درخواست بازپرداخت وجه ارائه کنید. این کار به شما کمک می‌کند از درخواست بازپرداخت وجه از سوی مشتری و دریافت نظرات منفی، اجتناب کنید.

سیاست‌های بازگرداندن را دقیق تنظیم کنید. مدیریت بازگرداندن کالا می‌تواند کم‌هزینه‌تر تمام شود و شرایط آسان‌تری نسبت به درخواست بازپرداخت از سوی مشتری در بر دارد.

حفظ اطلاعات مربوط به سفارش‌های گذشته

بهتر است جزییات فعالیت‌های کلاهبرداری قبلی را نگه دارید تا الگوها را بلافاصله شناسایی کنید و معاملاتی که دارای ریسک به نظر می رسند را مشخص کنید.

همچنین جزییات سوابق همه معاملات را نگه دارید تا در هنگام وقوع درخواست بازپرداخت وجه، به راحتی بتوانید مدارکی معتبر تهیه کنید.

روندهای تحلیل

از آنجا که حملات کلاهبرداران هر روز پیچیده‌تر از قبل می‌شود، باید تازه ترین روندهای کلاهبرداری را دنبال کنید. این کار به شما کمک می‌کند متوجه شوید کلاهبرداران چگونه می‌توانند بر کسب‌وکار شما تاثیر بگذارند و آمادگی بهتری برای کاهش این حملات داشته باشید.

اگر با ارائه دهندگان پرداخت که سابقه خوبی دارند یا با شرکت‌های آشکارسازی کلاهبرداری کار کنید، می‌توانید مطمئن باشید که به دقت همه روندها و مقررات بازار را دنبال کرده‌اند. اما حتی در این صورت هم بهتر است هشیار و ایمن باشید تا بعدا پشیمان نشوید.

بلافاصله واکنش نشان دهید

مسائل مربوط به مشتری را بلافاصله حل و فصل کنید، زیرا وقتی مشتری وضعیت استعلام‌های شما را بداند، کمتر احتمال دارد درخواست بازپرداخت هزینه را داشته باشد. در صورت امکان، خدمات ۲۴ ساعته مشتریان را ارائه کنید. اگر چنین کاری امکان پذیر نیست، ساعات پشتیبانی را در وبسایت خود شرح دهید و درباره چارچوب زمانی تقریبی برای استعلام از سوی مشتری نیز به آنها اطلاع دهید.

درباره بازپرداخت وجه چه چیز باید بدانید؟

درخواست بازپرداخت وجه از سوی مشتری ابتدا به عنوان شکلی از حفاظت از مشتری طراحی شد و زمانی انجام می‌شود که مشتری بر سر هزینه صورت حساب شما اختلاف دارد. ممکن است دلایل مختلفی برای درخواست بازپرداخت وجه وجود داشته باشد که یکی از آنها کلاهبرداری در پرداخت است.

درخواست‌های بازپرداخت وجه همیشه برای تجار هزینه ایجاد می‌کند. اگر بانک مدعی شود که حق با مشتری است، تاجر باید هزینه آن را بازگرداند. می توانید تعداد درخواست‌های بازپرداخت را محدود کنید. اما حذف کامل آنها امکان‌پذیر نیست. یکی از مهمترین موارد این است که وبسایت خود را به روزرسانی کنید و خطاها را به طور منظم رفع کنید.

چگونه ریسک کلاهبرداری در پرداخت را به حداقل برسانیم؟

با توجه به بعضی رویدادهای پرداخت، ریسک پرداخت می تواند موجب زیان شود. بسیاری از شرکت‌ها به ویژه مواردی که حجم بالایی از پرداخت آنلاین دارند، مجبور شده‌اند استراتژی‌های مدیریت ریسک پرداخت را اجرا کنند تا از پیامدهای سخت در این زمینه در امان باشند. به خاطر داشته باشید هر روش پرداختی شامل ریسک است که ممکن است ریسک کلاهبرداری در پرداخت یا عملیاتی باشد (وقتی زیان مالی به دلیل خطای فنی یا انسانی اتفاق می افتد).

کلید کار در پذیرش از سوی مشتری است. سازمان‌ها می‌توانند با درک رفتارها و اولویت‌های مصرف‌کنندگان، امنیت پرداخت را افزایش دهند. راه‌حل‌هایی برای مصرف‌کنندگان ایجاد کنند که نه تنها کارا و مفید هستند بلکه امن نیز هستند. چنین سازمان‌های برنده هستند.

لازم است پرداخت‌های خود را نظارت کنید تا احتمال ریسک پرداخت را پیش‌بینی کنید. اما یک تصمیم غلط می‌تواند هزینه زیادی به شما تحمیل کند، بنابراین بهتر است اجازه دهید یک شرکت ویژه، ریسک پرداخت را از طرف شما مدیریت کند. همچنین می‌توانید از ارائه دهنده پرداخت خود درخواست کمک کنید، زیرا موفقیت پرداخت‌های آنلاین و امنیت پرداخت بستگی به توانایی شما در کنترل ریسک دارد.

خاتمه

ایمن نگه داشتن پرداخت، به تلاش و انرژی زیادی نیاز دارد. اما همیشه باید همه داده‌ها را نظارت و تحلیل کنید تا اطمینان یابید شکاف‌های باز وجود ندارد. مراقب هر نوع تهدید، حمله و فعالیت مشکوک باشد و در صورتی که هر یک از آنها اتفاق افتاد، بلافاصله واکنش نشان دهید

بعلاوه، با شرکت‌های قابل اطمینان کار کنید که به فرایندهای پرداخت و  ایمن نگه داشتن داده‌های مشتری‌های شما کمک کنند.

برای امتیاز دادن کلیک کنید!
[تعداد نظر: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط