طبق تفاهم نامه ای که بین یوآیدی و پردیس کشاورزی دانشگاه تهران صورت گرفت، برآن شدیم تا با همکاری با فروشگاه اینترنتی پاساژ تسهیلات مناسبی برای دانشجویان دانشگاه تهران فراهم آوریم. پاساژ یک بازار خرید و فروش گسترده آنلاین است که تأمین کنندگان و فروشندگان کالا را در سرتاسر ایران به هم متصل میکند. همچنین در پاساژ هر فردی میتواند صاحب فروشگاه و برند خود باشد و محصولات خود را عرضه کند.

معاونت دانشجویی پردیس دانشگاه تهران، به عنوان یک معاونت پیشرو و جوان که قبلا نیز با استفاده از خودرو های الکتریکی برای انتقال دانشجویان در محیط دانشگاه در رسانه ها خبرساز شده بود، نشان داده است که مدیران دولتی دیگر نیز با اندک تغییری در نگاه خود و اعتماد به بازیگران داخلی به سادگی می توانند سرعت رشد و توسعه ی کشور را به طرز قابل ملاحظه ای افزایش دهند.

با همین نگاه متفاوت وخلاقانه، پاساژ نیز با همکاری با یوآیدی زمینه بهبود خدمات دهی خود را به مشتریان بالقوه خود هموار کرده است. در ادامه روند همکاری بین یوآیدی و پاساژ شرح داده شده است.

روند کار بدین صورت است که پاساژ با استفاده از API یوآیدی برای دانشجویانی که هنگام ثبت نام و ورود به سایت ای پاساژ (epasazh.com) از اپلیکیشن یوآیدی استفاده کند تخفیف ها  و پیشنهادهای ویژه ای را در نظر گرفته است.

در مرحله اول دانشجویان باید حساب کاربری خود را در یوآیدی ایجاد کنند و اطلاعات خود را وارد کنن. لازم به ذکر است که وارد کردن اطلاعات اولیه در یوآیدی فقط برای یکبار انجام میشود. در مرحله بعد طبق شکل زیر دانشجویان میتوانند با اسکن QR کد در تلفن های هوشمند خود برای ورود یا ثبت نام اقدام کنند.

صفحه فرود پاساژ و API یوآیدی

بعد از اسکن QR کد، در اپلیکیشن یوآیدی پیام زیر ظاهر میشود:

اپلیکیشن یوآیدی در حال اسکن QR کد

بعد از لمس دکمه تأیید توسط کاربر، اپلیکیشن یوآیدی اطلاعات شما را به سایت پذیرنده (در اینجا پاساژ) انتقال میدهد و فروشگاه آنلاین پاساژ نیز ثبت اطلاعات کاربر، کاربر را به پروفایل خود انتقال میدهد.

شایان ذکر است، علاوه بر روندی که برای خریداران و کاربران پاساژ توضیح داده شد، پاساژ برای فروشندگان از احراز هویت دیجیتال یوآیدی استفاده میکند. ضرورت استفاده از اینکار در اقتصاد مشارکتی (Sharing Economy) در یکی دیگر از مقاله ها به صورت مفصل بیان شده است. اما یادآوری این نکته ضروری است که پاساژ با فراهم آوردن فرصت مناسب برای احراز هویت آسان برای فروشندگان خود، در واقع در یک اقدام رو به جلو از ریزش و از دست دادن مشتری جلوگیری کرده است.

شاید این مطلب برایتان جالب باشد: هویت دیجیتال و سودآوری بیشتر برای کسب و کار ها در اقتصاد مشارکتی

شاید این مطلب برایتان جالب باشد: احراز هویت مسئله اصلی کسب و کار های اقتصاد مشارکتی

با توجه به روند راحت ثبت نام و استفاده آسان از اپلیکیشن، همکاری یوآیدی با دیگر کسب و کار ها فرصت مناسبی است هم برای کاربران فضای آنلاین و هم کسب و کار ها که بتوانند به راحتی به هم دسترسی داشته باشند و از خدمات و محصولات بهره مند شوند.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه