تایید هویت آنلاین ، بخشی از زندگی این روزهای ما است. با پیچیده و چندوجهی شدن بیشتر زندگی دیجیتالی ما، همچنین شرایط حاکم بر جامعه به دلیل گسترش ویروس کرونا و در نتیجه اعمال قرنطینه‌های سراسری، طبیعی است که هویت آنلاین ما نیز، نیاز به محافظت داشته باشد.

تایید هویت چیست؟ در ساده‌ترین معنا، تایید هویت برای مشتریان، به معنای تایید این است که آنها چه کسی هستند تا بتوانند بدون توقف، کسب و کارهای روزانه خود را پیش ببرند. برای کسب و کارها، این به معنای محافظت از پایگاههای داده دیجیتال و کسب اطمینان از واقعی بودن مشتریان است.

اثبات این حقیقت که شما همان فردی هستید که می‌گویید، همان اعتماد است. «حفظ اعتماد آنلاین، به صورت فزاینده‌ای سخت شده‌است».

همه در ساختن اعتماد، مسئول هستند. برای مثال، AirBnB را در نظر بگیرید. آنها مدل موفقی ساخته‌اند که کاملا بر پایه اعتماد است. میزبان به مسافران و مسافران به میزبان اعتماد می‌کنند. هر دو طرف باید هویت خود را تایید کرده و بازنگری‌های مثبت و صداقت را ایجاد کنند. اعتماد، اعتماد می‌سازد.

بیایید نگاهی به سیر تکاملی تایید هویت بیندازیم و ببیینم که چرا برای کسب و کارها و مشتریان، مهم است.

سیر تکاملی تایید هویت

مدارک هویتی در ۶۰۰ سال گذشته، دستخوش تغییرات زیادی شده‌اند. گذرنامه‌های کاغذی با میکروتراشه‌های کوچک جایگزین شده اند، خدمات بانکی‌ که باید شخصا انجام می‌شدند، با فشار یک اثر انگشت انجام می‌شوند و گوشی‌هایی که زمانی برای صاحبان خود، قابل دسترس بودند، اکنون می‌توانند چهره‌ها را بشناسند.

زمانی نوبت تکامل مدارک کاغذی بود و اکنون، طبیعی است که تایید هویت دیجیتال باید دنبال شده و کامل شود. فرایندهایی که امروزه ناآشنا و نادر هستند، روزی به رخدادهای هرروزه تبدیل می‌شوند.

علاوه بر این، تایید هویت آنلاین برای این است که جلوتر از تهدیدها و کلاهبرداری‌های آنلاینی باشید که از نظر پیچیدگی در حال رشد هستند. به نظر می‌رسد که همواره یکی در تعقیب دیگری است و وقتی قوانین، همواره در حال تغییر هستند، این یک رقابت بی‌پایان خواهد بود.

افزایش تایید هویت آنلاین

در چند سال گذشته، پیش بینی کردیم که شمار بررسی‌های تایید برای خدمات آنلاین، مانند بازارها، پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی، بازی‌ها، فین‌تک، بازنگری‌های آنلاین و رمزها افزایش خواهد یافت.

این شاخه‌ها، اکنون بخشی از زندگی ما هستند و بنابراین، باید در زندگی واقعی، تایید شوند.

اگرچه توازنی در ساختن و پیروی کردن از مراحل انطباق وجود دارد. اگر تایید هویت آنلاین ، بسیار پیچیده و طولانی باشد، مشتریان منصرف شده و از آن می‌گذرند. اگر بسیار ساده باشد، مشتریان نگران استفاده از آن هستند و متقلبان، از آن بهره خواهند برد.

بنابر گزارش مرکز جهانی آمار (CSO) ، نفوذ در داده‌ها، بیش از ۵ میلیارد رکورد در سال ۲۰۱۸ را در بر دارد. این نشان می‌دهد که چقدر برای کسب و کارها مهم است که یک راهکار قابل اطمینان داشته‌باشند تا هویت مشتریان خود را تایید کرده و سپس، این اطلاعات را ایمن نگه دارند.

با تغییر جهان، هر کسی که از دنیای دیجیتال برای انجام کاری بهره می‌برد، – و منظورمان هرچیزی است- نیاز به پلتفرم‌های آنلاینی دارند که دارای سیستم‌های امنیت قابل اعتماد و قوی باشند.

چرا شرکت‌ها به تایید هویت آنلاین نیاز دارند؟

کسب و کارها علاوه بر تلاش برای بکارگیری سیستم‌های تایید هویت آنلاین ، آنچه که واقعا انجام می‌دهند، این است که شروع به جستجوی مشتریان واقعی می‌کنند. این کار سبب ایجاد اعتماد در مشتریان فعلی و بدست آوردن مشتریان جدید می‌شود، زیرا آنها تحت تاثیر فرایند‌های دیجیتال ایمن قرار می‌گیرند.

در حالی که شرکت‌ها تلاش می‌کنند که در دنیای دیجیتال رو به رشد، در رقابت بمانند، تعاملات رو به مشتری نیز نسبت به تعاملات رو در رو روی یک صفحه نمایش کمتر انجام می‌شود.

بررسی‌های PwC’s Protect.me نشان می‌دهد که تنها ۲۵ درصد از مشتریان باور دارند که شرکت‌ها می‌توانند مسئولانه، به اطلاعات شخصی آنها رسیدگی کنند و ۸۷ درصد چنانچه به شرکتی که به داده‌های آنها رسیدگی می‌کند، اعتماد نداشته باشند به کسب و کار دیگری رو می‌آورند. علاوه بر آن، تحقیقات نشان می‌دهد که ۹۲ درصد از مشتریان موافقند که شرکت‌ها، باید درباره حفاظت از داده‌ها فعالیت مستمر داشته باشند.

بنابر گزارش سایت The Drum، شکست در اعتمادسازی می‌تواند وفاداری مشتری را تضعیف کرده و همچنین به درآمد شرکت، خسارت وارد کند. نیل بایتون، مدیر مشارکت‌های بریتانیا در Trustpilot به The Drum گفته‌است: «اساسا، مشتری تنها در صورتی از کسب و کاری، خرید خواهد کرد که معتقد باشد کسب و کار مورد نظر به وعده‌های اصلی خود عمل می‌کند».

مزایای تایید هویت آنلاین برای کسب و کارها عبارتند از:

ذخیره زمان و پول:

با دیجیتالی کردن فرایند پردازش و آموزش برای مشتریان جدید می‌توان هزینه‌های عملکردی را کاهش داده و زمان زیادی را برای هر کسی که درگیر آن است، ذخیره کرد.

تجربه کاربری بهتر = نرخ تبدیل بالاتر:

حتی زمانی که مشتریان به سمت خدمات آنلاین بروند، هنوز خواهان یک تجربه کاربری بزرگ و عالی هنگام استفاده از سرویس‌های آنلاین شما هستند. این تجربه کاربری قبلا می‌توانست شامل یک لبخند یا دست دادن محکم باشد، اما این روزها، این کار به معنای داشتن یک وبسایت سریع و فرایندهای کاربرپسند است.

تایید هویت بلادرنگ:

این فرایند، کلاهبردان را قبل از اینکه شانس خود را امتحان نمایند، متوقف می‌سازد. تکنولوژی بیومتریک‌ چهره درلحظه، با کم کردن شانس استفاده از شناسه‌های جعلی، ضمانت فرایند احراز هویت را افزایش می‌دهد.

انطباق با مقررات:

در حال حاضر بیش از ۹۰ کشور دارای مقررات انطباق بیان می کنند که تأیید هویت مشتری و نگهداری سوابق هویتی اجباری است. از آنجا که دولت‌ها و نهادهای تجاری، در جستجوی اجرای اقدامات سختگیرانه همواره در حال تغییرهستند تا از کلاهبرداری و سایر جرایم در فرایندها و خدمات فین تک جلوگیری کنند، شرکت‌ها باید رقابت را برای اطمینان از اینکه از رقبا عقب نمانده‌اند ادامه دهند.

چرا مشتریان به تایید هویت آنلاین نیاز دارند؟

اول از همه و شاید مهم‌تر از همه، شما نمی‌خواهید که کسی مثل Creepy Tom، هویت شما را بدزدد. مشتریان صادق، سزاوار این هستند کسب و کارهای خود را پیش ببرند، بدون اینکه در تله کلاهبرداران افتاده باشند. و اما کلاهبرداران؟ ما باید اطلاعات خود را از شر آنها حفظ کنیم. آنها حداقل سزاوار متوقف شدن هستند!

مشتریان ۱۰۰درصد به تایید هویت نیاز دارند. اما اگر این فرایند، غیرقابل استفاده و محدود باشد و بجای مفید بودن، مانعی برای سودمندی باشد، بی‌معنی خواهد شد. ساده‌سازی این فرایند باعث راحتی و اعتمادسازی و آموزش بین دو طرف می‌شود. مشتریان باهوش، لایق فرایندهای سریع، دیجیتال و مبتنی بر موبایل هستند (تصادفا همه‌ این کلمات، سیستم یوآیدی را توصیف می‌کنند)!

اگر مشتریان کسب و کاری که درگیر آن شده‌اند و از آن خرید می‌کنند، فرایند تایید هویت یکپارچه‌ای داشته باشند، پس امتیازات بی شماری برایشان وجود دارد:

تجربه کاربری بهتر:

تایید هویت دیجیتال، اجازه می‌دهد که بازی یا خریدی که مشتری در هر فعالیت فین‌تک انجام می‌دهد، در زمان و مکان مناسب آنها انجام شود.

امنیت:

این که هر فعالیت دیجیتالی می‌تواند منجر به فعالیت کلاهبرداری ناخواسته شود موردی نگران‌کننده بود. با استفاده از شرکت‌هایی که سیستم‌های تایید هویت امن و دیجیتال دارند، مشتریان می‌توانند با خیال راحت بخوابند، در حالی که می‌دانند داده‌های آنها، به صورت امن، محافظت و ذخیره می‌شود.

پردازش سریع‌تر:

مشتریان در هنگام استفاده از یک سرویس آنلاین ، از وجود مانع بر سر راهشان بیزار هستند. تایید هویت آنلاین می‌تواند فرایند ثبت نام را سرعت بخشیده که به عبارتی یک بازی برد-برد برای همه خواهد بود.

یافتن اعتماد بین مشتریان و کسب و کارهای آنلاین سخت است و به سادگی از دست می‌رود. داشتن گام‌های تایید هویت امن، روابط صادقانه و مشتریان وفاداری را به همراه خواهد داشت. پلتفرم امن احراز هویت یوآیدی با ایجاد سیستمی بسیار ایمن و در عین حال ساده، فرایند تایید هویت بسیار کاربرپسندی را برای مشتریان ایجاد کرده است. فرایندی که برای کاربران، فقط به سادگی گرفتن یک ویدیوی سلفی چند ثانیه‌ای می‌باشد.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)