راهنمای ثبت نام در سجام

سامانه سجام
فهرست مطالب

برای انجام معاملات در بورس ایران، باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و پس از احراز هویت، کد بورسی دریافت کنیم. ثبت نام در سامانه سجام دارای چند مرحله می باشد. البته این مراحل ساده بوده و در حد چند دقیقه انجام می شود.

مراحل ثبت نام در سامانه سجام عبارتند از:

  1. وضعیت اولیه
  2. تکمیل فرم‌ها
  3. تایید استعلام و دریافت کد پیگیری
  4.  احراز هویت
  5. تایید سهام‌دار در سجام
  6. دریافت کد پیگیری

به منظور ثبت نام در سجام، به آدرس www.sejam.ir مراجعه نمایید. سپس گزینه ثبت نام را انتخاب کرده و بعد شماره همراه خود را در کادر مربوطه وارد نمایید. پس از تایید شماره تماس با کد تایید، نسبت به پرداخت وجه ۱۰ هزار تومان اقدام می کنید. سپس اطلاعات هویت خود را وارد می کنید. اطلاعاتی مانند مشخصات، اطلاعات ارتباطی، اطلاعات شغلی و اطلاعات مالی و بانکی خود را وارد می نمایید و در آخر کد پیگیری برای احراز هویت خود دریافت می نمایید. در ادامه ثبت نام در سجام را به صورت مرحله به مرحله خواهیم دید.

ثبت نام در سامانه سجام به صورت مرحله به مرحله

وارد سامانه سجام شوید. سپس روی گزینه “ثبت نام در سجام” مانند تصویر زیر کلیک کنید.

سجام (1)

وارد صفحه ای به شکل زیر خواهید شد که باید شماره تماس خود را بدون صفر ابتدای آن، در کادر مربوطه وارد کنید. تا کد تایید برای شما فرستاده شود.

سجام (2)

در صفحه بعدی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، کد تایید را وارد نموده و سپس شخص حقیقی را برای اشخاص و شخص حقوقی را برای نماینده اشخاص و یا شرکت انتخاب نمایید. در کادر سوم نیز کد ملی برای اشخاص و شناسه ملی برای شرکت ها را وارد کنید.

سجام (3)

در مرحله بعد، اگر شخصا به ثبت نام در سامانه سجام اقدام کرده اید، گزینه اصیل و در صورت نمایندگی به عنوان شخص حقوقی، گزینه نماینده قانونی را انتخاب کنید.

سجام (4)

در ادامه به درگاه پرداخت هدایت می شوید. در این مرحله باید هزینه ثبت نام، یعنی مبلغ ۱۰ هزار تومان پرداخت می کنید. سپس در مرحله بعد، اطلاعات هویت خود مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و… را وارد می نمایید.

سجام (5)

در ادامه و در مرحله بعد، ازلاعات ارتباطی مانند شماره تماس و آدرس خود را وارد نمایید. (مانند تصویر زیر)

سجام (6)

اگر کد سهامداری دارید، در مرحله بعدی، یکی از بازارها را انتخاب نمایید. در غیر این صورت، گزینه گام بعدی را انتخاب کنید. در ادامه اطلاعات شغلی خود را مانند تصویر زیر وارد خواهید کرد. مانند عنوان و محل شغل و …

سجام (7)

در مرحله بعد، اطلاعات مالی خود را وارد کنید. سوالاتی در مورد ارزش ریالی معاملاتی که می خواهید انجام دهید پرسیده شده که باید به آنها پاسخ مناسب بدهید.

سجام (8)

در آخرین مرحله، اطلاعات حساب بانکی را وارد نمایید. توجه کنید که شماره حسابی که در این بخش وارد می کنید، همان حسابی است، که پرداخت شما و واریزی های شما از سمت کارگزاری ها برای شما انجام می پذیرد.

بعد از این مراحل، اطلاعات وارد شده را تایید کرده و کد ده رقمی پیگیری را به منظور احراز هویت در یکی از اپلیکیشن های آپ و یا ۷۲۴ با سرویس احراز هویت دیجیتال یوآیدی، دریافت خواهید کرد. 

ویدیوی ثبت نام افراد حقیقی در سامانه سجام

 

سرویس احراز هویت یوآیدی اولین سرویس احراز هویت دیجیتال در کشور است که فرایند احراز هویت صرافی رمز ارز، احراز هویت سجام به منظور دریافت کد بورسی و احراز هویت ثنا برای دریافت غیرحضوری خدمات قضایی را انجام می دهد. یوآیدی، فرایند احراز هویت دیجیتال را با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی و با دقت بالا و به صورت بلادرنگ انجام می دهد.

برای امتیاز دادن کلیک کنید!
[تعداد نظر: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط