قبلا دریافت رمز شخصی به صورت حضوری در دفاتر خدمات قضایی انجام می شد. اما از سال ۹۵ قوه قضاییه با ثبت نام در سامانه ثنا ، صدور رمز شخصی برای کاربران را به صورت غیرحضوری آغاز کرد. فرایند ثبت نام در دو مرحله کلی انجام می‌شود. ابتدا کاربر اطلاعات هویتی خود را در سامانه وارد می‌کند. سپس فرایند احراز هویت در سامانه ثنا با یوآیدی انجام می پذیرد.

ویدیوی کامل فرایند ثبت نام و احراز هویت در سامانه ثنا

ثبت نام سامانه ثنا به صورت غیرحضوری

برای ثبت نام در سامانه ثنا به صفحه اصلی این سامانه وارد شوید.

سامانه ثنا

مرحله اول

برای ثبت نام آنلاین سامانه ثنا ، ابتدا با کلیک بر روی عکس بالا وارد سایت سامانه ثنا شوید. بعد از ورود با صفحه‌ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد. سپس گزینه ثبت نام اشخاص حقیقی را انتخاب نمایید.

مرحله-اول-ثبت-نام-سامانه-ثنا

مرحله دوم

در صفحه بعدی اطلاعات شخصی خواسته شده مانند کد ملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه را وارد نموده و عدد تصادفی تولید شده را در کادر مربوطه وارد نمایید. سپس گزینه ادامه را انتخاب کنید.

مرحله-دوم-ثبت-نام-سامانه-ثنا

مرحله سوم

سپس، توافقنامه‌ای برای دریافت حساب کاربری نمایش داده می شود. پس از مطالعه این توافقنامه گزینه تایید را انتخاب کنید. بعد از آن وارد صفحه مشخصات شناسنامه‌ای خواهید شد. در این مرحله اطلاهات هویتی خواسته شده را مطابق اطلاعات شناسنامه خود وارد کرده و گزینه مرحله بعدی را انتخاب نمایید.

مرحله-سوم-ثبت-نام-سامانه-ثنا

مرحله چهارم

در مرحله بعدی، اطلاعات تماس خود را مانند نمونه وارد کرده و گزینه مرحله بعدی را انتخاب کنید. توجه کنید کامل کردن کادرهایی که علامت‌دار شده‌اند اجباری می‌باشد. توجه داشته باشید که در وارد کردن شماره تماس خود دقت کنید. زیرا برای ورود به سامانه به آن نیاز خواهید داشت.

مرحله-چهارم-ثبت-نام-سامانه-ثنا

مرحله پنجم

در این مرحله، اطلاعات مربوط به محل سکونت و آدرس کامل خود را وارد نموده و سپس گزینه مرحله بعدی را انتخاب کنید.

مرحله-پنجم-ثبت-نام-سامانه-ثنا

مرحله آخر

مرحله آخر ثبت نام سامانه ثنا، مربوط به اطلاعات تکمیلی می‌باشد. شغل و میزان تحصیلات خود را وارد کرده و در صورت تمایل نام مستعاری برای خود انتخاب کنید. اگر توضیحاتی درمورد مدارک یا هرچیزی که فکر می‌کنید فراموش شده و یا به آن نپرداخته شده وجود دارد، در قسمت سایر ملاحظات وارد نموده و گزینه ثبت اطلاعات اولیه را انتخاب نمایید.

مرحله-آخر-ثبت-نام-سامانه-ثنا

پس از مرحله ثبت اطلاعات، به صورت خودکار به مرحله احراز هویت سامانه ثنا هدایت خواهید شد. به منظور پیگیری وضعیت ثبت نام به آدرس https://adliran.ir/Home/CheckPersonRegister رفته و کد پیگیری خود را وارد کنید.‏ پس از وارد کردن کد پیگیری، وضعیت ثبت نام کاربر برای او نمایش داده می شود.

سوالات متداول

در صورت زدن کلید بازگشت مرورگر خود حین یا قبل از اتمام ثبت نام چه اتفاقی می افتد؟

اطلاعات وارد شده کاربر تا اتمام مراحل ثبت نام ذخیره نمی شود. در این صورت کاربر باید مراحل ثبت نام را از ابتدا و دوباره طی کند.

در صورت بروز خطا حین عملیات ثبت نام‏ چه باید کرد؟

به صفحه اول سامانه ثنا بازگشته و با انتخاب گزینه ثبت نام افراد حقیقی اطلاعات خود را دوباره وارد نمایید.‏

اگر بعد از ثبت اطلاعات اولیه، در حین احراز هویت و یا قبل از شروع این فرایند، به هر دلیلی ادامه فرایند احراز هویت به زمان ‏دیگری موکول شد چه باید کرد؟

با ورود به صفحه اول ثبت نام سامانه ثنا ، اطلاعات اولیه خود را وارد نمایید. سیستم بصورت خودکار و بدون نیاز به تکرار مراحل ‏بعدی ثبت نام، به صفحه مربوط به شروع فرایند احراز هویت هدایت خواهد شد.‏

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه