کلاهبرداری اینترنتی (بخش چهارم): راهکار جلوگیری از جعل هویت

۱ دی ۱۳۹۸

هیچ سخت افزار یا تکنیکی به تنهایی قادر به جلوگیری از جعل هویت نیست- اگر پلتفرمی چنین ادعایی داشته باشد، یقیناً ادعای دروغینی کرده است. درواقع بهترین راه حل، سرمایه‌گذاری بر روی پلتفرم ­هایی است که بیشترین میزان جعل را با کمترین اصطکاک برای کاربران و با سرعتی برابر با سرعت افراد جاعل، شناسایی کنند.

بنابراین این نیاز به وجود می‌آید که فرآیندی ایمن و مقیاس‌پذیر برای شناسایی کلاهبرداری اینترنتی و حفاظت از اطلاعات کاربران ایجاد شود. برای ایجاد چنین فرآیندی، گام‌های اساسی زیر تعریف شده است:

این مطالب نیز در این راستا هستند
کلاهبرداری اینترنتی (بخش اول): ۵ روش جعل هویت که باید جدی گرفته شوند
کلاهبرداری اینترنتی (بخش دوم): آینده کلاهبرداری اینترنتی ( جعل هویت ) و هویت دیجیتال
کلاهبرداری اینترنتی (بخش سوم): ۳ عامل افزایش جعل هویت

۱. تعریف هدف

وقتی که می‌خواهید یک روش جلوگیری از جعل هویت را بسنجید، یک شاخص کلیدی و مهم برای اندازه‌گیری، نرخ خطا در شناسایی کلاهبرداری (FER) است. با وقوع جعل هویتی متعدد و تکنیک‌های کلاهبرداری که روز به روز در حال تحول هستند، نرخ خطا در شناسایی کلاهبرداری تنها شاخص مناسب برای سنجش ریسک و مدیریت مطمئن و مداوم آن است. بر اساس این نرخ می‌توان مدل‌های موجود را تصحیح و به روزرسانی کرد. این فرایند به روز رسانی مداوم تنها راه همگام شدن با کلاهبرداران حرفه‌ای است و راه‌حل­ های ثابت به تنهایی کافی نیستند. سنجش این نرخ توسط موسسات و کسب و کارهای مختلف، قدرت شناسایی کلاهبرداری و از بین بردن آن را نیز در پی خواهد داشت.

۲. در نظر گرفتن قدرت ویژگی‌های بایومتریک

به طرز عجیبی، بیش از ۴ درصد رمزهای جهان، شماره­ “۱۲۳۴۵۶” است. تعجب آور نیست که گذرواژه‌ها برای اهداف کاربری امروزه مناسب نیستند؛ اما با وجود این، ممکن است نتوانیم به طور کامل آن­ها را کنار بگذاریم و با ترکیب با لایه‌های امنیتی دیگر می­توانند مفید باشند.

استفاده از یک ویژگی بایومتریک در فرآیند احراز هویت موجب می‌شود یک شخص واقعی با هویت دیجیتالی و مدرک شناسایی ارائه شده تطبیق داده شود و از این موضوع اطمینان حاصل می‌شود که کاربر واقعی بوده و مالک حقیقی مدرک شناسایی ارائه شده است.

استفاده از ویژگی‌های بایومتریک در فرآیند احراز هویت همچنین از مقیاس‌پذیری جعل هویت و کلاهبرداری اینترنتی جلوگیری می­ کند، زیرا جعل و تکرار آن برای عبور از مرحله سنجش ویژگی بایومتریک حتی از قدرتمندترین رمزها سخت­تر است.

با توجه به گزارش IBM، ۸۷ درصد از افراد راحت می‌توانند از این تکنولوژی استفاده کنند. بنابراین هیچ دوره‌ی زمانی بهتر از حال برای شروع استفاده از تحلیل بایومتریک نبوده است و بهترین راهکار برای جلوگیری از جعل هویت خواهد بود.

۳. اعتماد به رویکردهای ترکیبی

جلوگیری از جعل هویت و کلاهبرداری، حتی برای افراد آموزش دیده و باتجربه، یک چالش است. مطالعات اخیر نشان می‌دهد در تطابق عکس و چهره افراد ناآشنا توسط مسئولان احراز هویت، ۱۷ درصد خطا وجود دارد. بنابراین بدیهی است که استفاده از تکنولوژی برای جلوگیری از جعل هویت ضروری است. در واقع، هوش مصنوعی قادر است با دقت بیش­تری ارزیابی کند که آیا مدرک شناسایی ارائه شده توسط کاربر واقعی یا جعلی است با این وجود هوش مصنوعی نیز دارای نواقصی است.

اگرچه الگوریتم ­ها در تشخیص جعلی بودن تصاویر بهتر عمل می­کنند، نیروی انسانی در تشخیص هویت از روی ویدئو عملکرد بهتری دارند. در اینجا این سوال مطرح می­شود که بهترین راه­کار چیست؟ پاسخ یک رویکرد ترکیبی است که توانایی­های یادگیری ماشینی و هوش انسانی را ترکیب کرده و میزان بیش­تری از تقلب را نسبت به هر یک از این موارد به تنهایی تشخیص دهد.

با وجود اینکه راهکارهای اتوماتیک سرعت بیش­تری در پردازش مدارک شناسایی دارند اما هر چیزی را که قادر به شناسایی آن نباشند رد می­کنند. اگر تخصص انسانی را به آموزش الگوریتم­ها در تشخیص مدارک شناسایی جدید و تکنیک­های مختلف کلاهبرداری، به متخصصان انسانی اضافه کنیم، خواهیم دید که ماشین­ها روز به روز تصمیمات بهتری می­گیرند.

بدین
ترتیب، فرآیندهای احراز هویت کارآمدتر شده و این به تسریع روند ارائه خدمت به
کاربرانی با هویت قانونی، در عین کاهش میزان جعل، کمک شایانی خواهد کرد.

خبرنامه

ما را دنبال کنید

         

مطالب مرتبط

احراز هویت مستمر و افزایش امنیت با هوش مصنوعی

احراز هویت مستمر و افزایش امنیت با هوش مصنوعی

اعتماد و امنیت در فضای دیجیتال یک زنجیره است و هر تراکنش احراز هویت یک پیوند در این زنجیره به حساب می‌آید و هر ضعفی در هر یک از پیوندها باشد نشان از ضعف در کل زنجیره اعتماد است. برای اینکه بتوان تراکنشی را انجام داد باید قبلا یک کانون اعتماد به وجود آمده باشد. اما این...

نقش هویت دیجیتال مشتری در چرخه عمر شناسایی او چیست؟

نقش هویت دیجیتال مشتری در چرخه عمر شناسایی او چیست؟

آیا تا به حال به روابط بین کسب و کار-مشتری فکر کرده‌اید؟ اگر کسب وکاری مدرن بواسطه حضور در دنیای دیجیتال دارید، احتمالا جواب شما بله است و احتمالا مانند هر رابطه‌ای، رابطه کسب و کار-مشتری شما هم با چالش‌های زیادی روبرو است. برای مثال: چقدر اطمینان دارید که مشتری شما...

هر آنچه که باید در مورد احراز هویت ویدیویی بدانید

هر آنچه که باید در مورد احراز هویت ویدیویی بدانید

صنعت مالی روز به روز به طور فزاینده‌ای در حال دیجیتالیزه و جهانی شدن است. بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها، تقاضا برای انواع سرویس‌های احراز هویت غیرحضوری (مخصوصا احراز هویت ویدیویی ) سریعتر از هر زمان دیگری در حال رشد است. که هدف آنها تسهیل فرآیندهای ارائه خدمات کسب و کارها...

Share This