eKYC و تجارت رمز ارز ها در کمتر از ۱ دقیقه!

۱۳ خرداد ۱۳۹۸

در ۶۰ ثانیه چه کاری می توان انجام داد؟ در این زمان شما می توانید یک فنجان چایی درست کنید یا مسواک بزنید (البته بنا به توصیه های بهداشتی زمان مناسب برای مسواک زدن ۱۲۰ ثانیه یا ۲ دقیقه است). اما به نظر شما می توان در ۶۰ ثانیه تمامی فرآیندهای مرتبط با احراز هویت (eKYC) ‌را انجام داده و سپس ارز دیجیتال خرید؟ اصلا در دنیای پر مشغله ی امروز و ترافیک سنگین شهرهای شلوغ چگونه ممکن است که مشتری به شما مراجعه کرده و فرآیند احراز هویت را در کمتر از ۶۰ ثانیه انجام دهد؟

خبر خوب اینکه پیشرفت در دنیای تکنولوژی این امکان را برای شما فراهم آورده است. پس چنانچه در زمینه تجارت رمز ارز ها فعالیت می کنید با عضو شدن در شبکه پذیرندگان پلتفرم امن احراز هویت دیجیتال یوآیدی می توانید کلیه فرایند های احراز هویت مشتریان خود در کمتر از ۶۰ ثانیه انجام داده و تجربه کاربری آنها را به طرز قابل ملاحظه ای بهبود ببخشید.

اما (eKYC) چگونه انجام میشود؟

بر اساس قانون در طول فرایند خرید و فروش ارزهای دیجیتال، کاربران برای تکمیل تراکنش خود باید احراز هویت شوند. به عنوان مثال در پلتفرم بیدارز کاربران برای خرید ارز دیجیتال بعد از انتخاب فروشنده علاوه بر واریز وجه نقد ریالی نیاز به احراز هویت دارند. بنابراین پلتفرم هایی مثل بیدارز با اضافه شدن به جمع پذیرندگان یوآیدی امکان احراز هویت غیر حضوری را برای کاربران خود مهیا کنند. فعالین حوزه تجارت ارزهای دیجیتال با استفاده از API یوآیدی اجازه دسترسی به استفاده از پلتفرم یوآیدی را خواهند داشت.

یوآیدی نیز از طریق تکنولوژی پردازش تصویر یا Digital Image Processing، عکس سلفی شما را با عکسی که روی کارت ملی شماست مقایسه می کند. سپس چنانچه هوش مصنوعی به کار رفته در پلتفرم یوآیدی تشخیص دهد که دو تصویر متعلق به یک نفر است، الگوریتم پردازش متن یا OCR توسعه یافته در پلتفرم ما به صورت هوشمند مشخصات کارت ملی شما را از روی تصویر استخراج می کند. دقیقا مشابه همان اتفاقی که در احراز هویت به صورت فیزیکی اتفاق می‌افتد با این تفاوت که در احراز هویت فیزیکی قضاوت اینکه آیا مشتری شما همان کسی هست که ادعا می کند توسط انسان صورت می گیرد که به شدت امکان خطا در آن وجود دارد.


eKYC با یوآیدی

اما در پلتفرم یوآیدی با حذف قضاوت انسانی از فرآیند احراز هویت، تمامی پردازش ها توسط هوش مصنوعی انجام شده و بیش از ۱ میلیون پروفایل از صورت شما تشکیل و با عکس روی کارت ملی مقایسه می شود! به همین علت امکان خطا در پروسه های یوآیدی به صفر نزدیک شده است. بنابراین به همین سادگی ارائه دهندگان ارز دیجیتال با پیوستن به جمع پذیرندگان یوآیدی قادر خواهند بود تا در عین افزایش امنیت پروسه ی احراز هویت (eKYC) سطح خدمات غیرحضوری خود را گسترش دهند.

فواید استفاده از یوآیدی

با توجه به احراز هویت دیجیتال ( eKYC) و اینکه کاربران با تلفن های هوشمند همراه خود می توانند هویت خود را احراز کنند، فرآیند احراز هویت علاوه بر کم هزینه بودن برای کسب و کار ها باعث کاهش چشمگیر زمان خرید کاربران می شود. مهم ترین دستاورد استفاده از یوآیدی برای ارائه دهندگان ارز دیجیتال تجربه کاربری لذت بخش برای کاربران آنها خواهد بود. به بیان دیگر، کاهش نرخ از دست دادن مشتری در طول زمان با تجربه کاربری ممکن خواهد بود. در ضمن، از آنجایی که کاربران در پلتفرم امن یوآیدی اختیار دارند که چه اطلاعاتی را با بقیه به اشتراک گذارند، فروشندگان ارز دیجیتال می توانند تجربه کردن خرید با درجه امنیتی بالا را برای کاربران خود به ارمغان بیاورند.

فواید یوآیدی برای ارائه دهندگان ارز دیجیتال
فوآید استفاده از یوآیدی

لازم به ذکر است، فروشندگان ارز دیجیتال در دنیا مانند Safello برای بالا بردن ضریب امنیت و تجربه کاربری با پلتفرم های احراز هویت دیجیتال ( eKYC) در حال همکاری است. خوشبختانه پلتفرم بومی یوآیدی نیز با ارائه سرویس خود برای احراز هویت دیجیتال به کسب و کار ها توانسته تا زمینه ای را فراهم آورد تا شرکت ها در ایران نیز همگام با کشورهای پیشرو بتوانند تجربه کاربری متقاوت را برای کاربران خود رقم بزنند. برای اطلاعات بیشتر از نحوه همکاری با یوآیدی به وبسایت uid.ir مراجعه کرده و با کلیک بر روی لینک زیر می توانید کاتالوگ یوآیدی را دانلود نمایید.

دانلود کاتالوگ یوآیدی

خبرنامه

ما را دنبال کنید

   

مطالب مرتبط

موارد استفاده از فناوری تشخیص چهره بیومتریک در بانک‌های جنوب شرق آسیا

موارد استفاده از فناوری تشخیص چهره بیومتریک در بانک‌های جنوب شرق آسیا

از آنجایی که موسسات مالی به دنبال افزایش تعداد کاربران خود همزمان به جلوگیری از کلاهبرداری اینترنتی و جعل هویت نیز توجه می‌کنند، شرکت‌های هوش مصنوعی بسیاری در ناحیه جنوب شرق آسیا، در زمینه فناوری‌های نوین احراز هویت دیجیتال و...

از آغاز تا پایان هویت امن دیجیتال – بخش سوم : استمرار احراز هویت و پایداری اعتماد در فضای مجازی

از آغاز تا پایان هویت امن دیجیتال – بخش سوم : استمرار احراز هویت و پایداری اعتماد در فضای مجازی

یک سیستم امنیتی، همیشه به اندازه‌ی ضعیف‌ترین قفلش قدرت دارد. حتی پس از احراز هویت کامل کاربر در اولین مرتبه، هویت آن باید در همه تراکنش‌های بعدی نیز به همان صورت مورد تایید قرار بگیرد. با استمرار احراز هویت دیجیتال، هنگامی که فردی یک حساب بانکی افتتاح کند، دیگر لازم...

از آغاز تا پایان هویت امن دیجیتال – بخش دوم : ایجاد زنجیره اعتماد در فضای مجازی

از آغاز تا پایان هویت امن دیجیتال – بخش دوم : ایجاد زنجیره اعتماد در فضای مجازی

ما به طور طبیعی هویت را از طریق حضور انسان‌ها درک می‌کنیم، اما در فضای دیجیتال امروز باید با انواع دیگر هویت سازگار شویم. در حال حاضر، روش‌های احراز هویت دیجیتال ارائه شده، تضمین نمی‌کنند که یک شخص کاملاً در فضای مجازی احراز هویت شود و در واقع تنها نام کاربری و رمز...

Share This