عدم توجه به تغییر هویت دیجیتال چه ریسک هایی خواهد داشت؟

عدم توجه به تغییر هویت دیجیتال چه ریسک هایی خواهد داشت؟

هویت دیجیتال قابل اعتماد کاربران را قادر می‌سازد تا همیشه از اینکه چه کسی به اطلاعاتشان دسترسی دارد، مطلع باشند، همچنین سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا به اطلاعات تأییدشده دسترسی پیدا کنند و به طور همزمان ریسک‌های دادرسی و نظارت قانونی را کاهش می‌دهد. ریسک‌های عدم موفقیت در احراز هویت دیجیتال، غیر قابل انکار هستند. عدم رعایت استانداردهای حفظ حریم خصوصی داده‌ها و مقررات امنیتی می‌تواند جریمه‌های سنگینی را به همراه داشته باشد – ۱۸۳ میلیون پوند برای خطوط هواپیمایی بریتانیا، معادل ۱.۵ درصد از گردش مالی جهانی و ۱۰ درصد از سود آنها در سال ۲۰۱۷.

خطرات عدم توجه به هویت دیجیتال

بروز اشتباه در حوزه هویت دیجیتال می‌تواند منجر به تشدید چالش‌های بازار فعلی در زمینه‌های مختلف شود که عبارتند از:

  • تکثیر هویت‌های دیجیتال: برای تعداد زیادی از افراد، داشتن هویت دیجیتالی به معنای سرو کار داشتن با هویت‌های تکثیر شونده است، که می‌تواند باعث ایجاد احساس خطر شود. مشاغلی که تکثیر و تکه تکه شدن هویت آنلاین را تشدید می‌کنند، وفاداری کاربر و همچنین سرمایه‌های قابل توجهی که صرف سیستم‌های هویتی خود کرده‌اند را به خطر می‌اندازند. هرچه قابلیت‌ها و خدمات هویتی بیشتر باشند، دستیابی به سهم بازار، پذیرش و اعتماد بیشتر، دشوارتر خواهد بود.
  • عدم کنترل کافی کاربر بر روی اطلاعات شخصی خود: هویت‌های دیجیتالی خوب، به کاربران امکان انتخاب در تعیین چگونگی استفاده از اطلاعات هویتیشان را می‌دهد. استفاده بی اجازه از اطلاعات کاربران باعث وارد شدن صدمات جبران ناپذیری به شهرت تجاری کسب و کار خواهد شد.
  • تجربه کاربری ضعیف: تجربه کاربری ضعیف باعث عدم استفاده آگاهانه کاربر، تخریب شهرت کسب و کارها و کاهش توجه به تبلیغات و در نهایت منجر به کاهش درآمد خواهد شد. در حال حاضر حدود ۷۰٪ از سبدهای خرید اینترنتی، قبل از اتمام خرید رها می‌شوند و این به معنای خسارت ۴ تریلیون دلاری در درآمد بالقوه در سطح جهان است.
  • اعتماد و اینترنت اشیاء: هویت دیجیتالی خوب، نیازمند در نظر گرفتن ارتباطات و تعاملاتی که با استفاده از اینترنت اشیاء برقرار می‌شوند، است. با پیشرفت روز افزون در حوزه IOT، نیاز به ایجاد مکانیزم‌های قوی برای شناسایی دستگاه‌ها و تأیید هویت اشخاص مسئول در معاملات، برای جلوگیری از کلاهبرداری و اطمینان از ایجاد اعتماد، امری ضروری است.

عوامل تهدید کننده موفقیت بر سر راه مشاغلی که به دنبال بهبود تجربه کاربری و ایجاد و حفظ وفاداری به برند هستند، از جمله موارد زیر بسیار مهم و قابل توجه هستند:

ریسک عدم توجه کسب و کارها به هویت دیجیتال
ریسک عدم توجه کسب و کارها به هویت دیجیتال (قسمت یک)
ریسک عدم توجه کسب و کارها به هویت دیجیتال
ریسک عدم توجه کسب و کارها به هویت دیجیتال  (قسمت دوم)

یکی از عوامل مهم برای مقابله مؤثر با همه این تهدیدها، همکاری نوآورانه در چارچوب‌های تجاری، در بین صنایع و بین بخش های دولتی و خصوصی است. شاید مهم‌ترین مسئله این باشد که شرکت‌ها مجدداً کاربران آنلاین خود را به عنوان همکار بالقوه در ساخت و مدیریت هویت دیجیتالی در نظر بگیرند.

برای امتیاز دادن کلیک کنید!
[تعداد نظر: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط